Executori judecatoresti

4 martie 2022 133

Buna! Sotul are niste datorii, care au ajuns la executorii judecatoresti. El vrea sa plece peste hotare. O va putea face? Va putea sa-si perfecteze pasapost, sau este nevoie sa vorbeasca cu executorul?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Doina, de dorit ca ex .soțul să discute cu executori așa ceva, dar n-o să o facă. Ex. soțul o să întreprindă acțiuni să se eschiveze de la achitarea pensiei alimentare. Dacă există executoriu, DVS sunteți în drept să-i comunicați despre mișcările ex. soțului, urgenți aparența executoriu, bine.

5 martie 2022