Executorul judecatoresc

19 februarie 2022 128

Buna ziua. Daca nu am achitat de 3 luni o datorie care este la executorul judecatoresc, ce poate face acesta? Poate sa ma inchida?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu, executorul aplica măsuri asiguratorii pentru a încasa silit de la Dvs datoria cum ar fi rețineri de salariu, urmărirea bunurilor sau sechestre asupra bunurilor Dvs ce va aparțin cu drept de proprietate.

Întârzierea va impune creșterea dobinzii de intirziere care veți fi obligată sa o achitați, inclusiv va puteți... mai detaliat trezi in situația aplicării fata de Dvs a măsurilor sus-descrise.

21 februarie 2022