Executorul judecatoresc a aplicat sechestru pe contul la care primesc indemnizatiile pentru copil

15 februarie 2022 51

Buna ziua. Executorul judecatoresc a aplicat sechestru pe contul la care primesc indemnizatia unica la nasterea copilului si indemnizatia lunara. Este legal asa sechestru?Daca nu este, as dori sa depun o plangere impotriva executorului judecatoresc in cauza. Cum si unde depun aceasta plangere?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pentru controlul activității sunt responsabili:
Uniunea executorilor judecătorești https://www.unej.md/en/contacts
și/sau
Ministerul justiției Direcția profesii și servicii juridice

15 februarie 2022