Executorul judecatoresc nu transfera pensia alimentara

20 septembrie 2023 3

Buna ziua. Executorul judecatoresc nu a transferat pensia alimentara pentru doua luni, desi aceasta a fost transferata catre acesta de fostul sot. Plus la aceasta, a fost un caz cand a depus in contul meu o suma mai mica decat cea stabilita de catre instanta pentru pensia alimantara. Am aprope un an de cand incerc sa rezolv situatia in mod amiabil, dar executorul ma tot amana de azi pe maine. Ce pot face ca sa rezolv aceasta problema?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna ziua, incercati sa rezolvati situatia amiabil, daca nu se primeste schimbati executorul.

25 septembrie 2023