Executorul mă amenință că va sechestra casa bunicii mele pentru că eu am datorie la banca

1 iulie 2021 219

Bună ziua. Am o datorie în legătură cu un telefon. Colectorii ma amenință că vor sechestra casa unde am viză de reședință, dar casa este a bunicii mele. Au dreptul să o sechestreze dacă eu nu sunt proprietar?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Valeria,

Nu au dreptul. Ei doar vă sperie. Executorul poate urmari doar bunurile care va aparțin in proprietate.

O zi buna!

2 iulie 2021