Executorul nu a scos sechestrul de pe automobil

25 august 2023 3

Buna ziua. Cum procedez in cazul in care executorul nu a scos sechestrul de pe automobil? Este incheierea procedurii de executare si anularea masurilor de executare din 2018. Executorul nu raspunde la telefon si mesaje? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Formulați o cerere in scris prin care sa solicitați ridicarea sechestrului potrivit încheierii emise in acest sens.

Exepediați cererea în adresa acestuia cu un aviz recomandat iar în caz de necesitate sesizați Uniunea Executorilor Judecătorești cu o plângere.

27 august 2023