Exista vreo modalitate de verificat online daca sunt prin lista cetatenilor cu interdictie de a iesi din tara?

31 iulie 2017 111

Eu acum sunt peste hotare si as vrea sa aflu daca exista vreo modalitate de verificat online daca am sau nu interdictie de a iesi din Republica Moldova, in caz ca revin.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

D-voastră aveți posibilitatea solicitării eliberării cazierului judiciar/detaliat on-line la adresa: (https://servicii.gov.md/ServiceDetails.aspx?id=b60f9e3e-8405-4535-aeba-015b54423588#)

DAR! Informația nu va fi furnizată on-line, ci va fi necesară prezentarea direct la Serviciul Tehnologii Informaționale din Ministerului Afacerilor Interne pentru ridicarea lui personal sau prin reprezentant (prin procură).

Succese!

31 iulie 2017