Exista vreun termen in care se permite masinilor cu numerele straine sa circule cu geamuri fumurii pe teritoriul MD?

30 august 2017 195

Buna! Doua zile in urma am intrat in tara. Probabil am fost rau informati: masina cu numere straine dupa ce intra in tara se permite 3 zile sa circule cu geamuri fumurii. Aseara am fost opriti de colaboratorii politiei rutiere si am fost amendati cu 600 lei si obligati sa scoatem peliculele de pe ferestre.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua !
Legislația în vigoare nu prevede un asemenea termen, circulația cu geamurile fumurii fiind temei de interzicere a exploatării autoturismului.

30 august 2017