Extragerea de către executor a banilor de pe cardul social de indemnizații

20 ianuarie 2023 71

Bună ziua. Soțul are o datorie. A avut loc judecata. Executorul judecătoresc, fără să ne anunțe, a aplicat sechestru pe contul bancar social, pe care primim indemnizația copilului. Soțul i-a trimis dovada că este card social, dar executorul nici nu a dorit să discute. Peste câteva zile din contul menționat a fost extrasă toată indemnizația copilului. Unde și cum putem raporta aceste acțiuni abuzive ale executorului pentru ca acesta să fie pedepsit, iar cardul social să fie deblocat?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

lina, eu am practică pe ața probleme, vă propun să mă contactați pe viberul meu de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

21 ianuarie 2023