Facilități pentru unele categorii de cetățeni

13 ianuarie 2018 5

In 2015, daca nu greșesc, a intrat în vigoare o lege cu privire la facilități pentru unele categorii de cetățeni, dar nu o găsesc. Ajutați-mă, va rog!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Tatiana,

Facilități cu privire la ce ?
Sunt mai multe legi, spre ex. privind scutirea de taxe a unor categorii de persoane etc.

14 ianuarie 2018

Intreprindere Individuala are datorii, se scria o cerere de catre Intreprinzator, se anula datoria partial sau total si banii acestia nu se calculau la pensie.Cam asa ceva ( ajut o persoana in virsta, cam asa mi-a explicat, are nevoie de lege sa vada daca intra in competenta acesteia) Multumesc

15 ianuarie 2018