Factura fiscala de retur

8 februarie 2018 127

Este necesar de transmis furnizorului factura fiscala de retur in cazul cind a livrat mai putina marfa decit era indicata in contract sau factura de expeditie? Sau marfa receptionata se accepta si doar se modifica valoarea in factura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Gheorghe  Botezatu
  • Avocat

Daca cantitatea marfii si valoarea sunt mai mici decit cele indicate in factura si furnizorul recunoaste - mai corect ar fi ca furnizorul sa anuleze factura cu date gresite si sa emita factura noua cu date corecte.

18 februarie 2018