Factura pentru incalzire in apartament

14 februarie 2024 3

Buna ziua. Am cumparat un apartament in bloc nou. Nu am facut reparatie si nu locuiesc acolo. Cu toate acestea, administratia blocului mi-a expediat o factura sa platesc 1.600 de lei pe caldura, desi nimeni nu a locuit in apartament. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Scrieți o cerere către administrația blocului privind informarea despre modalitatea de calcul a volumului de energie termică/încălzire utilizată de apartamentul dat și indicat în factură.

15 februarie 2024