Falsificarea declaraţiei de renunţare la moştenire

4 mai 2023 28

Bună ziua! Tatăl si fratele său doresc să-și exercite dreptul de moștenitori, dar când au mers la notar li s-a prezentat o declarație precum că au renunțat la partea lor de moştenire! Ambii neagă categoric că ar fi semnat acea declaraţie. Care este procedura pentru a demonstra că semnăturile lor au fost falsificate pe declarația menționată? Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Puteți comanda o expertiză grafoscopică la Centrul Național de Expertize Judiciare
https://cnej.gov.md/ro/content/date-de-contact

5 mai 2023