Faptul acceptării moștenirii

30 iulie 2023 6

Buna ziua. Am confirmat în instanță faptul acceptării moștenirii. Hotărârea instanței a intra în vigoare săptămâna viitoare. Ce trebuie să fac în continuare? De ce trebuie să merg la cancelaria judecatoriei? Ce acte sunt necesare?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Trebuie să mergeţi la cancelarie pentru a primi hotărîrea semnată şi cu aplicarea ştampilei pentru a confirma că hotărîrea este executorie şi irevocabilă.

30 iulie 2023
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua! Dupa ce intra in vigoare, defenitiv si irevocabil Hotarirea Judecatoriei, sa va aplice stampila umeda pe Hotarire cancelaria Judecatoriei, apoi cu aceasta Hotarire plecati la notar cu toate actele necesare pentru a deschide dosar de mostenire. Succese!!!

2 august 2023