Fara stampila de interdictie in pasaport !?

27 iulie 2019 266

Am incalcat legea de sedere in UE, am stat 6 luni si la intoarcere acasa nu mi-au pus nici o stampila in pasaport? Pot sa am interdictie fara ca sa imi puna stampila?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

6 august 2019