Figurarea unui copil minor in acte

16 noiembrie 2017 44

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, cum as putea afla daca copilul meu figureaza in careva acte. De exemplu, cind am facut pasapoartele copiilor, prezentind toate actele necesare la ghiseu la introducerea datelor in calculator am fost informat ca unul din copiii mei figureaza in ceva documente, acte - mai detaliat nu am fost informat. Cum as putea afla in ce documente, acte ar putea figura copilul meu fara stirea parintilor? Va multumesc .

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Întrebară trebuie concretizată deoarece în dependență de acte trebuie de adresat către diferite instituții ex. ( O.S.C ).

17 noiembrie 2017