Firma care pune tevile de apeduct a sapat prin gradina mea

2 octombrie 2018 27

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati. In localitate se trag tevile pentru apa, iar firma care realizeaza lucrarile a sapat prin gradina mea, fara stirea si permisiunea mea. Primar, find anuntat, mi-a comunicat ca asa este proiectul, ca apa trebuie sa circule. Ma puteti ajuta: la cine sa ma adresez pentru a-mi face dreptate?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Dacă proiectul prevede un asemenea amplasament, iar tronsonul este de interes piblic, se admite asemenea implicări, cu condiția că ulterior toate lucrurile să fie aduse în faza inițială, sau urmează ca beneficiarul anume apl să despăgubească pentru prejudiciile cauzate dacă acestea sunt.

3 octombrie 2018