Firma de taxi

30 octombrie 2023 3

Buna ziua. As vrea sa stiu daca pot sa lansez in Republica Moldva o firma de TAXI ca Intreprindere Individuala. Intreb asta deoarece am citit ca in alte tari este posibil.

Jurist comments 1

Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Eugen, da, dar îți recomand să prestezi servicii de taximetrie prin intermediul unui SRL. Intuiesc că optezi pentru un ÎI din cauza taxelor, dar fii atent că tu răspunzi nelimitat cu toată averea ta când desfășori activitate de antreprenoriat prin intermediul unui ÎI. Cu niște optimizări fiscale potrivite eu cred... mai detaliat că o să-ți placă și ideea de SRL. Pentru alte întrebări mă poți apela la 069992921.

31 octombrie 2023