Firma de transport

9 iunie 2020 51

Buna ziua. Am dosar penal si vreau sa aflu dacă acest fapt mă împiedică să deschid o firma de transport.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Pavel!

În cazul în care dosarul penal se află încă la etapa de urmărire penală, iar acțiunile infracționale incriminate nu au legătură cu activitatea de transportator de mărfuri/servicii sau ocuparea unei funcții de care ați profitat la comiterea acțiunilor infracționale, nu aveți nici riscul ca pentru viitor să vi se... mai detaliat interzică practicarea unui gen de activitate sau ocuparea anumitor funcții.

Succes.

9 iunie 2020