Fiul meu a trecut o masina in Ucraina

19 octombrie 2018 172

Buna ziua. Fiul meu a trecut o masina in Ucraina anul trecut, in luna noembrie. Acum, cand pleca in Ucraina zilele acestea, i s-a spus ca va plati o amenda mare daca nu va scoate masina de pe el de la evidenta. Spuneti-ne, va rog, cum putem rezolva aceasta intrebare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Păi răspuns la întrebare deja a fost formulat, situația e analogocă cu cea din RM dacă e vorba de auto cu nr străine. Acestea urmează a fi scoase de pe teritoriul țării sau de la evidență ca auto la dezmembrare, sau distrugere totală.
Asta e situația dacă înțeleg corect.

20 octombrie 2018