Fiul meu este retinut in Ungaria pentru trafic de migranti

17 martie 2022 155

Buna ziua. Fiul meu este retinut in Ungaria pentru trafic de migranti. Vreau sa stiu ce pedeapsa il asteapta. Cum pot sa-l ajut? Va rog, dati-mi un raspuns.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Svetlana, Ungaria e o țară străină pentru noi. La ei este codul penal, eu nu pot să mă exprim asupra unei legislație străine. O să fie OK, dacă DVS o să apelați la ambasada Ungariei din țara noastră cu o cerere, unde să stipulați doleanțele DVS și contribuirea ambasadei... mai detaliat la antrenarea unui avocat din țara lor.

18 martie 2022