Foaia de parcurs a echipajului de politie

27 aprilie 2018 177

Am primit scrisoare de la centrul unic de monotorizare, precum ca am depasit limita de viteza, pe sectorul de drum E581. Am fost la centrul de monitorizare si am cerut foaia de parcurs a echipajului de politie in ziua respectiva. Am venit iar la centrul de monitorizare si pe foaia de parcurs scrie sect. Buiucani. Raspunsul meu a fost ca nu sunt de acord, deoarece acolo este indicat sect. Buiucani, iar eu am fost prins de radar in afara Chisinaului, la o distanta de 10 km de oras, pe drumul E581.
Intrebarea e ce as putea face in cazul respectiv, daca foaia de parcurs a echipajului nu coincide? Unde as putea gasi harta sect. Buiucani?
Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna,
Încercați la Primărie sau pretura Buiucani.

1 iulie 2018