Foisoare, galagie, cresterea animalelor si mizerie in preajma blocului locativ

5 iulie 2020 23

Langa blocul nostru locativ cu 9 etaje, vecinii din bloc au instalat foisoare, coteturi pentru gaini, gradini. Acum pe timpul zilei este galagie de la animale, iar seara avem galagie de la oamenii care petrec in zona! Este permis asa ceva? Ce putem face? Unde putem sa ne adresam pentru a rezolva problema?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna,
pentru început la primărie, totodată posibil de sesizat și poliția în cazul petrecăreților fără limite, cît ține de situația deșeurile de origine animală și altele, ar fi vorba de centrul de sănătate publică chișinău

6 iulie 2020