Folosesc terenul, dar nu e inregistrat

3 aprilie 2019 27

Buna! Vreau sa intreb ce trebuie sa fac daca terenul pe care il folosesc nu este inregistrat la primarie, dar el a fost inregistrat pe mama mea si ei nu recunosc si nu stiu de unde sa incep. Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Sergiu,

Explicați vă rog frumos care este situația întrucât, nu este clară natura problemei cu care vă confruntați.

Dacă vă referiți la dreptul de proprietate asupra terenului, acest drep se înregistrează la Agenția Servicii Publice.

3 aprilie 2019