Fostul angajator refuză să îmi dea un extras din ordinul de concediere

9 aprilie 2020 57

Buna ziua. Am fost angajată ca vânzător si m-am eliberat, mai bine zis, am fost impusă sa ma eliberez. Acuma am nevoie de un extras din ordinul de concediere, dar angajatorul si contabilul se ascund, nu raspund la telefon si nu pot sa il iau. Ce sa fac, am mare nevoie de el. Va multumesc frumos.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Aurelia,

Trebuie să vă adresați la inspecția muncii, pentru că este o încălcare gravă a legii.

10 aprilie 2020