Fostul concubin al mamei nu vrea să plece din casa noastră după ce mama a decedat

31 august 2024 0

Bună ziua. Am o problema cu concubinul mamei. Mama a decedat și el fiind un om rău, nu am plăcere să-l văd în acea casa. Mama nu a divorțat cu tata, dar a trăit cu concubinul o vreme. Eu vreau să trăiesc în acea casa și el nu vrea sa plece de acolo. Menționez că copii nu au. Cum să-l fac să plece?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Alina, în pruimul rînd DVS sunteți în drept să-i atenționați concubinului mamei, că dacă el nu v-a elibera casa, DVS sunteți în drept să depuneți o cerere la poliție, ca pe concubil să-l extorcați din casă forțat, fără ai prezenta un alt spațiu. Da el o să... mai detaliat fie agresiv, acest lucru sunteți în drept să inițiați în prezența inspectorului de sector.care o să fie prezent. cu ajutorul căruia o să-l scoateți pe concubin din casă.

1 septembrie 2024
Mihai Gherbovei
  • Avocat

buna
situatia este complexa adresati-va la un avocat calificat
succese

2 septembrie 2024