Fostul sot, care a fost obligat sa platasca pensie alimentara fiicei, a plecat peste hotare

18 mai 2023 84

Buna ziua! Am cerut prin instanta incasarea de la fostul a pensiei pentru intretinerea fiicei comune, iar acesta, ca sa nu plateasca, a plecat peste hotare. Ce pot face acum? Cum sa incasez pensia stabilita de instanta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Adresați-vă la un executor judecătoresc să înceapă procedura de executare silită a hotărârii.

19 mai 2023