Fostul sot e narcoman

29 iunie 2017 61

Ma adresez iarasi la d-ra caci intradevar is intr-o situatie ...fostul sot e narcoman, a dat foc la apartamentul nostru comun (copilul comun 3/4 si noi ambii 1/4), pensia de intretinere nu o achita, is nevoita sa stau cu chirie, in acel ap. nu pot locui, insa el vinde droguri acolo, se droghiaza,m-am adresat la politistul de pe sector, d-lui mi-a spus ca nu poate face nimic, caci nu pot sa-l prinda (anticidente penale are pe art. vinzarea si intrebuintarea drogurilor, unde judecata se amina mereu). Ajutati-ma va rog ce sa fac, Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bombardati politia de sector , si Inspectoratul General al Politiei cu plingeri in privinta sotului d-stra , solicitati atragerea la raspundere penala , cit si luarea la evidenta la Dispensarul Narcologic de Stat !
Pensia de intretinere plingeri la executor pentru executarea titlului , in caz ca executorul nu isi... mai detaliat executa obligatiile stramutati cauza la un alt executor !

3 iulie 2017