Fostul sot nu plateste pensia alimentara copilului

1 iunie 2020 153

Buna ziua! Dupa divort, fostul sot nu plateste pensia alimentara a copilului. Unde sa ma adresez ca sa anunt? Pot sa fac aceasta singura fara avocat? Viza de resedinta o avem in sectorul Riscani Chisinau.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cum a avut loc divorțul? Prin instanță? Sau alta formă.
Daca sa stabilit cuantumul pensiei de întreținere prin judecată, solicitați de la instanță titlul executoriu și transmiteți la un executor pentru executare.
Oferiți mai multe detalii.
Puteți face singura fara avocat, Oferiți mai multe detalii, sunt multe necunoscute.

1 iunie 2020