Foto si video ale persoanelor fizice

14 septembrie 2019 44

Ajutati-ma sa scriu cerere in judecata contra persoanei care m-a filmat si fotografiat fara voia mea si a pus imaginile pe retelele de socializare? Vreau sa cer repararea prejudiciului moral.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

În cazul în care aveți necesitate de serviciile unui specialist urmează de sine stătător să-l contactați pe cel care doriți, să încheiați un contract.
In cazul în care nu va puteți permite serviciile unui avocat/avocat stagiar cu plată va puteți adresa la Consiliul Național
pentru Asistența Juridică Garantată de Stat accesînd... mai detaliat link-ul de mai jos.

WWW.CNAJGS.MD

15 septembrie 2019