Freelancer Android Developer

23 septembrie 2020 52

Buna ziua. Vreau sa devin freelancer android si sa lucrezi cu clienti atat din tara si din afara tarii. Cum procedez si care este forma juridica potrivita? Este posibil sa o fac, chiar daca inca nu detin diploma de Computer Science? Va multumesc!

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna ziua Ion,

Forma de organizare poate fi Întreprindere Individuală sau SRL, cu gen de activitate conform clasificatorului CAEM - activităţi de realizare a software-ului la comandă (software orientat client).

23 septembrie 2020

Va multumesc frumos pentru raspuns. Care sunt taxele? Spre exemplu S.R.L.
Este obligatoriu sa ai diploma de studii superioare ca sa poti deschide un S.R.L?
Multumesc anticipat!

23 septembrie 2020