Freelancer / lucru la distanta

27 decembrie 2018 89

Buna ziua. La moment planific sa ma ocup cu fotografia, respectiv sa fac fotografii apoi sa le incarc pe magazine de gen shuterstok.com unde primesc un anumit % din vanzari. Cum declar impozitelein acest caz? Trebuie sa fac un SRL? In acest caz, pot sa declar firma drept business mic si mijlociu, sau merge sub impozitare standard? Multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Nicolae,

Ați putea înființa o Întreprindere Individuală, modul de evidență contabila este mai simplu.

27 decembrie 2018