Frigarui pe terasa

21 august 2017 222

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, exista vreo norma legislativa, care interzice pregatirea frigaruilor pe o terasa deschisa cu suprafata mai mult de 200 metri patrati, amplasata la etajul 10 al unui bloc locativ, avand in vedere ca nu exista pericol de incendiu - podeaua e din teracota, se pregateste in gratar acoperit fara foc deschis, se afla la departare da cel putin15 metri de la geamurile vecinilor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Eugen,

Având în vedere respectarea tuturor circumstanțelor pe care le-ați descris întru facerea frigăruiului, legislația noastră nu interzice acest fapt.

Poliția poate intervine doar în cazul în care este apelată că pe cineva deranjează faptul dat și totuși legea nu prevede atragerea la răspundere pentru fapta respectivă.

21 august 2017