Fum toxic care vine de la vecini

5 mai 2022 34

Buna ziua! Vecinii au un cuptor in curte și uneori pun pe foc cauciuc, plastic etc. Acest fapt produce fum toxic care ajunge la noi în curte și suntem nevoiți să stăm cu ferestrele închise. Nu există vreo lege în acest sens? Am încercat să discutăm cu ei, dar fără vreun rezultat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
în momentul cînd are loc aceste situații, apelați la poliție sau la insectoratul ecologic, totodată filmați pentru a avea probe.
Dacă se constată existența încălcărilor, vecinii urmează a fi trași la răspundere

6 mai 2022