Funcționar public cumul Manager de proiect

11 septembrie 2017 89

Buna ziua. Va rog mult, parerea Dvs: funcționar public/ specialist principal al consiliului raional poate fi angajat și ca Manager de proiect (proiect finanțat din fonduri europene)? Am citit în lege dar sincer nu-mi este clar (http://lex.justice.md/md/330050/).

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Toma,

În art. 25 al legii sus menționate de dvs, găsiți restricțiile și incompatibilitățile funcționarului public în sfera sa de activitate.

În cazul în care aveți iarăși câteva semne de întrebare nu ezitați să le formulați mai jos.

11 septembrie 2017