Furnizorul ofera servicii mai proaste decat cele stabilite in contract

21 iunie 2022 22

Buna ziua. Am incheiat un contract de furnizare servicii Internet. Conectarea pe care o primesc este mult mai slaba decat cea convenita in contract. Ce pot face?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună Dumitru, dacă conectarea la internet este considerabilă şi pe termen îndelungat faţă de opţiunea dumneavoastră, adresaţi-vă operatorului de internet ( prin email, apel telefonic) cu expunerea problemei, dacă nu veţi ajunge la un numitor comun, puteţi să reziliaţi contractul de furnizare de acces la internet, preferând un alt operator.... mai detaliat

Succes!

22 iunie 2022