Furt mijloace banesti

14 decembrie 2019 64

Buna ziua. Mi-au disparit din casa 10.000 lei, probe nu am. Cum procedez in cazul dat? Va multumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Azarina,

Vă sugerez să comunicați cu vecinii poate ei au văzut ceva. La fel, puteți analiza toate persoanele care au fost la Dvs. în casă ultimul timp.

După puteți depune o plângere la poliție.

14 decembrie 2019
  • Jurisconsult

D-na Azarina, în cazyl DVS trebue să vă adresați la poliție cu o plîngere, ca poliția să facă investigații menționate de dl. Artur, singur nu întreprindeți nimica, v-a fi fără rost, vecinii și cunoștințele DVS n-o să vă comunice nimica, e un lucru în dodi. Poliția e un organ oficial,... mai detaliat ei au metode speciale, pentru a petrece investigații.

2 ianuarie 2020