Galagie din partea vecinilor de sus

17 mai 2018 229

Copii vecinilor de sus se joaca cu mingea de tenis in casa in diferite momente ale zilei. Zgomotul creat imi creaza disconfort auditiv. Cum pot proceda in acest caz ?
Au sau nu au dreptul sa desfasoare astfel de activiti in casa? In ce intervale de timp? Cum procedez in cazul dat?
Am inregistrari video din locuinta mea in care se aude zgomotul.
Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

D-l Ion, DVS sînteţi în drept să vă adresaţi la poţie cu o cerere, ca să fie liate măsuri cu părinţii copiilor obraznici, la cerere puteţi să anexaţi Discul cu înregistrare. Intervalul de linişte e de la 18.00 pînă la 06.00

17 mai 2018