Galagie in constructie

16 august 2019 131

In apropierea blocului in care locuim este desfasurat un santier. Pana la ce ora sunt permise lucrarile de constructie, care sunt insotite de galagie? La care autoritate ma pot adresa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Dacă e să ne conducem de codul contravențional
atunci art. 357 alin. Efectuarea lucrărilor de reconstrucţie sau a altor lucrări, însoţite de zgomot, în încăperile din blocurile locative de la ora 18 pînă la ora 8
se sancţionează cu amendă... mai detaliat de la 12 la 30 de unităţi convenţionale aplicată persoanei fizice, cu amendă de la 60 la 90 de unităţi convenţionale aplicată persoanei juridice.

Ține de competența poliției.

16 august 2019