Gălăgie în curtea blocului

11 iunie 2020 50

Avem la noi în bloc părinți care au copii cu vârsta cuprinsă între 4-7 ani și fac gălăgie până la 22-00. Din acest motiv nu putem să ne odihnim după serviciu. Părinții susțin că încălcăm drepturile copiilor dacă îi atenționăm să facă liniște.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Care e întrebarea?
Situația urmeaza a fi clarificat amiabil, contrar, daca galagia dureaza pina la orele 22.00 iar dupa nu mai este, nu va fi considerat tulburare a liniștei publice si nu poate nici fi sancționată.
Excepția ar fi posibil de identificat ca zgomote si galagie majoră, care face insuportabila aflarea dvs... mai detaliat in acel perimetru, cum ar fi muzica la volum exagerat....

12 iunie 2020