Geamul vecinului iese in curtea mea

10 octombrie 2020 201

Buna! Se întâmplă intr-un sat. Geamul vecinului este amplasat asa încât vecinul vede totul ce fac eu in curtea mea. Cum pot proceda in cazul dat, ca mereu ma simt supravegheată? Multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
***
Vecinul probabil tot nu ar putea admite sa ramână cu o cameră fără fereastră, neiluminată natural.

Soluția probabil ar fi doar să ridicați un gard de protecție dintr-un material opac, sau un gard viu, vesnic verde - din plante multianuale.

11 octombrie 2020