Ghereta amplasata pe teren agricol

25 septembrie 2023 3

Buna ziua. Detin un teren agricol cu iesire la drum. Doresc sa amplasez pe acest teren o ghereta pentru comert, unde voi comercializa brichete pentru foc si obiecte de uz gospodaresc. Am dreptul sa amplasez o astfel de ghereta pe terenul agricol mentionat, daca detin SRL cu acte in regula pentru acest gen de activitate? Multumesc.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
oricare activitate urmează a fi autorizată, autorizarea se face de administrația publică locală, la ei vă adresați pentru a fi informați despre actele necesare, dar, atît timp cît destinația terenului este grădină/agricol, posibil să vă refuze, astfel urmînd să schimbați destinația terenului pentru început.

26 septembrie 2023

Buna ziua, Multumesc pentru raspuns O zi buna

26 septembrie 2023