Grafic de intervederi cu copilul

15 februarie 2021 18

Buna ziua! Dorim sa divortam, sotul este de acord ca domiciliul copilului sa fie la mine. Copilul are 1 an si 7 luni. Unde pot gasi informatii referitor la timpul pe care poate sa-l petreaca tatal cu copilul? Sau mai bine sa apelez la agentia servicii publice? El ar dori sa avem timp egal, de ex. copilul sta o saptamana la mine si una la el. E corect asta? Ma puteti ajuta?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Albina, după divorți DVS vă adresați la Organul de tutelă și curatele din Consiliul local, unde locuisc cu o cerere pentru a fi întărit graficul de vizită a copilului.

16 februarie 2021