Grafic de intrevederi

9 martie 2020 41

Buna ziua. Avem grafic de intrevederi cu fostul sot, el ia fata in fiecare sambata. Tatal copilului este foarte agresiv, de fiecare data cand vine vorbeste vulgar fata de copil. Material nu participa la intretinerea copilului. Am scris cerere pentru modificarea graficului, dar tatal a refuzat. Spuneti-mi, va rog, cum sa procedez. Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
La caz, în cazul unor abuzuri, urmează să le înregistrați, ulterior sa va adresați in instanță pentru modificare grafic, autoritatea pentru protecția copiilor este un organ consultativ, instanța poate lua o decizie categorică în folosul unuia dintre părinți în interesul suprem al minorului.

23 martie 2020