Graficul de intrevederi cu copilul

14 noiembrie 2021 114

Buna ziua. Fostul sot vrea sa vada copilul fara prezenta mea. Suntem divortati din cauza violentei in familie. Cei de la Directia asistenta sociala vor sa-l ajute, dar eu nu inteleg din ce cauza, pentru ca chiar imi fac griji pentru siguranta copilului. Are doar doi ani si chiar daca ii va face vreun rau, nu o sa pot sti pentru ca nu vorbeste bine. Ajutati-ma cu un sfat, sunt disperata si nu stiu cui sa ma adresez.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Polina, trebue să comunicați cu reprezentanți de la tutelă în privința violenții aplicate de ex.soți, de dorit să faceți rost de un certificat sau o caracteristică de la poliție în privința ex. sițului.

18 noiembrie 2021