Granturi G.T.

15 ianuarie 2018 34

Eu sunt fondatorul unei gospodarii taranesti, sotia mea este administratorul firmei. Ea poate participa la granturi? De exemplu, pare1+1 - mama ei (soacra mea) este plecata peste hotare si vroiam sa stiu daca e posibil ca ea sa aplice la acest grant. Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Ana Rotar
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună, Gheorghe. Atît timp cît întruniți condițiile necesare stabilite în program, și dispuneți de documentele care se cer, cum ar fi acte confirmatoare că ați primit bani de la mama soției pentru a dezvolta afacerea, puteți aplica la acesta.

16 ianuarie 2018