Hotărârea de divorț nu specifică domiciliul copiilor minori și nici dreptul de vizită

3 martie 2020 140

Bună ziua. Am o hotărâre de divorț din 2017, dar nu specifică domiciliul copiilor minori și nici dreptul de vizită. Cum pot afla dacă există aceste reguli în această cauză. Avocatul care m-a reprezentat mia spus că nu știe nimic despre în grija cui au rămas copiii.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
În cazul dat, ar fi necesar de solicitato hotărîre suplimentară de la instanța de judecată, unde să fie identificat datele în cauză, dacă în acțiunea inițială s-a solicitat stabilirea domiciliului cu unul dintre părinți.

4 martie 2020