Hotararea judecatoriei Chisinau

15 februarie 2021 14

Buna ziua. Am contestat un proces-verbal contraventional la Judecatoria Chisinau, sediul Ciocana. Am avut castig de cauza. Acasa nu mi-a venit nicio notificare, am vazut hotararea pe site-ul instantei. Acum vreau sa trimit o scrisoare catre judecatorie ca sa-mi expedieze hotararea cu stampila judecatoriei. Eu locuiesc in alta localitate. Instanta imi va expedia hotararea la domiciliul meu, sau va trebui sa merg sa o ridic de la sediul instantei? Va multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Copia hotărârii se expediază în mod obligatoriu în adresa dvs, în practică acesta durează puțin, puteți telefona grefiera judecătorului care a emis hotărîrea și să verificați acest moment dacă a fost expediată hotărîrea în adresa dvs sau urmează.

16 februarie 2021