Huliganism

24 ianuarie 2019 49

M-au bătut cațiva băieți . A trecut ceva timp și m-aa sunat avocatul si mi-a propus să accept rambursarea de către făptași a banilor cheltuiți pe tratament. Și încă a spus că numai unul a luat raspunderea că m-a bătut. Ce să fac în cazul dat? Chiar dacă el intoarce banii pe tratament, nu îmi poate întoarce sănătatea pierdută și consecințele.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dvs puteți solicita și despăgubiri în calitate de despăgubiri morale, în cazul în care nu acceptați o împăcare cu făptașii puteți solicita că aceștia să fie atrași la răspundere penală în care printr-o acțiune civilă la fel puteți solicita ulterior despăgubiri materiale și morale.

24 ianuarie 2019