Huliganism nu prea grav?

7 iunie 2018 61

Azi dimineata o doamna in stare de ebrietate alcoolica tragea de minerul usii mele (de la apartament). La rugamintea mea de a inceta si a pleca aceasta a reprosat ceva, peste 10 minute aceeasi situatie, domna tragea continuu de maner si striga ”пустите меня”. Pot califica actiunile date ca huliganism nu prea grav? Sau care este calificarea actiunilor date?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Aceasta poate fi sancționată și pentru apariție în loc public fiind în stare de ebrietate cât și huliganism nu prea grav de și urmează de stabilit toate circumstanțele mai concret pentru calificare.

8 iunie 2018